לפרטים וקביעת תור: 072-3712-103

טיפול משפחתי

פסיכולוג חכם מאוד אמר פעם שטיפול פסיכולוגי הינו כמו טיפול פלסטי, הוא מעניק סיוע מסוים לכל אדם, סיוע שלא תמיד חייבים. עם זאת, הוא הוסיף שגם בדומה לניתוח פלסטי, ישנם מקרים שבהם הדבר מחויב המציאות. כולנו סובלים במידה כזו או אחרת מבעיות נפשיות בדרגות משתנות. רובנו מצליחים להתמודד איתן בהצלחה, אך עם מחיר מסוים והשקעה. חלקנו לא מצליחים להתמודד עם הבעיות הללו ולכן, מכיוון שאנו חיים בין אנשים ולא בגפנו, עולה צורך בטיפול שיסייע לנו להתמודד ביתר הצלחה עם מצבנו האישי והחברתי.

משפחה תקינה

אחד מגורמי האנרגיה החשובים ביותר עבורנו בני האדם הינו יחסי משפחה תקינים. החיים מלאים בתסבוכות ובמפחי נפש מסוגים שונים והמשפחה שלנו תמיד נמצאת שם בכדי לחזק אותנו בעיתות משבר כאלו. יותר מכך, המשפחה מספקת תמיכה קבועה ומתמשכת בהתמודדות עם תלאות היומיום. משפחה טובה מסייעת לנו גם לממש את הפוטנציאל שלנו בתור בני אדם, להקנות לנו ערכים חשובים וחינוך.

עם זאת, הקשר הקרוב שלנו עם המשפחה עלול גם להוביל להתפתחותן של בעיות מסוימות, זאת במידה והדברים לא מתנהלים באופן תקין. כלל ידוע בעולם הפסיכולוגיה הטיפולית הינו שפעמים רבות ניתן לזהות ולקשר את שורש הבעיה הנפשית של האדם לבעיות במשפחה.

טיפול משפחתי

גישת הטיפול המשפחתי צמחה בעיקר בעקבות התפתחות תחום הפסיכולוגיה החברתית שמלבד התמקדות בפרט ותהליכיו הפנימיים-נפשיים, מנסה להבין גם את השפעת סביבתו הקרובה על התנהגותו והרגשתו. מחקרים רבים גילו כי לסביבה הקרובה ובעיקר למשפחה קיימת השפעה רבה שיכולה לגרום לשינויים עמוקים – חיוביים או שליליים – בתפיסתו של המטופל ובעולמו הפנימי.

מטפלים רבים מתמקדים בטיפול במשפחה, או באמצעות המשפחה. מחד, קיימת אפשרות מצד המטפל לגייס לטובת הטיפול את כוחה של המשפחה ומאידך, ישנם מקרים בהם חייבים לערב את המשפחה בטיפול מכיוון שהבעיות מהן סובל המטופל נעוצות ביחסים הנוכחיים, או בעבר עם בני משפחתו.

טיפול משפחתי מודרני מסייע במגוון רחב של בעיות הכוללות גם התמכרויות, בעיות תקשורת, דיכאון ורבות ואחרות. עם השינויים הרבים בהרכבה המודרני של המשפחה והסוגים השונים של משפחות חד-הוריות וכו', טיפולים משפחתיים החלו לפעול גם באמצעות אנשים שאינם קשורים בהכרח בקשר דם למטופל, אנשים כמו חברים קרובים מאוד, או מנטורים שליוו את האדם בתקופות קריטיות בחייו.

טיפול משפחתי – גיוס כוחה העצום והשפעתה של המשפחה על הפרט לצורך טיפול בבעיותיו.

נבנה על ידי Sitexpress