לפרטים וקביעת תור: 072-3712-103

תהליך פונדקאות

פונדקאות בישראל הוא תהליך מסודר תחת אחריות משרד הבריאות ומנוהל על ידי ועדת הפונדקאות בישראל. תהליך הפונדקאות הוא תוצר של חוק הסכמים לנשיאת עוברים שנחקק בשנת 1996.

עיקרו של חוק הסכמים לנשיאת עוברים הוא ההסכם בין הורים מיועדים לבין אם נושאת עובר לפיו האם מסכימה לעבור תהליך התעברות על ידי הפריית ביצית מזרע האב, ומסירת הילד לאחר הלילה להורים.

התהליך עצמו נראה מאיים ומסובך אך למעשה המטרה של הביוקרטיה היא להבטיח כי הורים יוכלו למצוא אם פונדקאית מתאימה וכי הם עומדים בקריטריות הנדרשים לקיום תא משפחתי בריא לילד.

מהי ועדת פונדקאות בישראל

ועדת פונדקאות בישראל היא היא זאת אשר מאשרת את תחילת תהליך הפונדקאות כאשר כל המסמכים הנדרשים לתחילת התהליך אושרו על ידי הגורמים השונים הועדה כולל אנשי מקצוע רבים מתחומים שונים ובהם:

  • רופא מומחה ברפואה פנימית
  • שני רופאים מומחים ביילוד וגניקולוגיה
  • פסיכולוג קליני
  • עובד סוציאלי
  • איש דת
  • ונציג ציבור בעל תואר משפטי

השלב הראשון של תהליך הפונדקאות נקרא אישור ראשוני והוא למעשה סקירה של הועדה לפונדקאות של התיק שלכם לרבות סיבות רפואיות אשר חייבות להיות מאושרת על ידי רופא מטפל מומחה ופירוט של טיפולי פוריות שונים שבוצעו על מנת להוכיח כי מוצאו כל הדרכים להרות באופן רגיל.

לאחר האישור הראשוני תוכלו לחתום על הסכם אשר מאפשר לכם להתחיל בחיפושים אחר אם פונדקאית ובמקביל עריכת הסכם לנשיאת עוברים.

כחלק מהתהליך תעברו ראיון קליני אצל פסיכולוג מומחה אשר יעריך את מצבכם הנפשי ויאשר כי אתם מתאימים לתהליך.

סיוע אישי והכנה לועדת פנדקאות

תהליך הפונדקאות כולל מעבר דרך קבוצות מומחים ונקודות ביקורת רבות על מנת להבטיח את הצלחת התהליך, מכוון שמדובר בתהליך דינאמי הכולל גורמים משפטיים וביוקרטיים מול מספר רב של גופים מומלץ להעזר באיש מקצוע אשר יוכל לסייע לכם לעבור את התהליך בצורה מרגיעה ונעימה ללא מאמץ מהצד שלכם ובכך תוכלו להתפנות לחלק המשמעותי בחיים הזוגיים שלכם שהוא הרחבת התא המשפחתי שלכם בצאצא חדש.

יעוץ משפחתי מסודר על ידי איש מקצוע יכול לחסוך לכם זמן וכסף ולקדם את התהליך בצורה מהירה ויעילה עד אשר תגיע לרגע המאושר של קבלת תינוק.

נבנה על ידי Sitexpress